• dhmnnettr@gmail.com
  • 08508402552

HABER DETAYI

15 Şubat 2017 16:21

DTO BAŞKANINDAN KADINLARA ÇAĞRI: “KIZ KARDEŞİM” SEN DE GEL

DTO BAŞKANINDAN KADINLARA ÇAĞRI:  “KIZ KARDEŞİM” SEN DE GEL

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye’nin 7 ilinde yaklaşık bine yakın kadın ile buluşan Kız Kardeşim Projesi’nin Denizli’de gerçekleştirileceğini duyurdu.  20-21 Şubat tarihlerinde katılımcıların kayıt işlemlerinin yapılacağını söyleyen Erdoğan, “ Bu proje ile kadınların, hayallerine doğru bir adım daha atmalarına katkı sağlanacak.” dedi.

DTO,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Denizli İş Kadınları Birliği Derneği’nin (DİKAB) ev sahipliğinde, Coca-Cola ve Anadolu Vakfı’nın desteğinin yanında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ile “Kız Kardeşim” Projesi  22 Şubat-7 Mart tarihleri arasında DTO’da gerçekleştirilecek eğitimlere 18-55 yaşları arasındaki okuryazar tüm kadınların katılabilecek.

‘Kız Kardeşim’ projesinin, kadınların güçlenmesini, sosyal ve ekonomik alanda daha aktif rol almalarını desteklediğini söyleyen Başkan Erdoğan, “Kız Kardeşim Projesi, Ekim 2015-Mayıs 2016 döneminde Kayseri, Malatya, Gaziantep, Trabzon, İzmir, Adana ve Sakarya’da büyük bir ilgiyle karşılandı. 7 ay gibi kısa bir sürede  bine yakın kadın ile buluştu. Proje, bu yıl Türkiye’nin farklı bölgelerindeki 15 ilde kadınlarla bir araya gelecek. Projenin 2017’deki ilk durağı ise Denizli olacak. 22 Şubat-7 Mart tarihleri arasında Denizli Ticaret Odasında gerçekleştirilecek eğitimler ücretsiz olacak.” dedi.

KAYITLAR, 20-21 ŞUBAT’TA DTO’DA

BÜYEM’in alanında uzman eğitmenlerinin vereceği eğitimlere katılmak isteyen kadınların, 20-21 Şubat tarihlerinde Denizli Ticaret Odasına başvurarak, programla ilgili detaylı bilgi alıp kayıt yaptırabileceklerini açıklayan Erdoğan, “Eğitimlerde, kişisel gelişimin yanı sıra iletişim, bireysel motivasyon ve etkili konuşma konuları işlenecek. Proje, iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen kadınlara mentorluk desteği de vermeye başlayacak. Böylece girişimci olmak isteyen ve ekonomik hayata atılmak isteyen kadınların, hayallerine doğru bir adım daha atmalarına katkı sağlanacak.” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.